איך להתכונן לאודישן?

כאשר הפקה מסוימת מעוניינת ליצור סדרה חדשה, אחד השלבים הראשונים שהיא תעשה יהיה שלב הליהוק של אנשים אשר ישמשו שחקנים בסדרה הזו. נכון ששוק הסדרות בישראל הוא קטן, ולכן יש הרבה מאד ליהוקים של אנשים ושחקנים מפורסמים. עם זאת, יש היום גם מקום נרחב מאד לשחקנים חדשים, בין אם מדובר על דמויות משנה, ואפילו דמויות ראשיות. כמובן שלצורך כך, עליכם לעבור אודישן מתאים. השאלה היא כמובן – איך עוברים אודישן מוצלח לסדרה חדשה ויוצאים לדרך חדשה ?

''

ללמוד ולהיכנס לדמות

האתגר המרכזי באודישן לסדרה חדשה, הוא להצליח ולהיכנס לתוך הראש של הדמות שאליה אתם נבחנים. אתם תקבלו מראש את הטקסט של הדמות, אבל עליכם יוטל התפקיד ליצוק את האופי של הדמות ולהחיות אותה ממש. מומלץ כי תנסו כמה שיטות של גילום הדמות. נסו לשחק עם רמת האנרגיה של הדמות, ונסו בכל פעם להחצין תכונה אחרת של אותה דמות. לאחר שתבצעו ניסוי וטעייה בבית שלכם, תוכלו להבין מהי הצורה המושלמת לגלם את הדמות הזו במהלך האודישן הקרב ובא .

מה עושים לפני האודישן ?

לפני האודישן חשוב מאד לאכול טוב ובריא, כך שבאודישן עצמו אתם תחושו בשיא כושרכם הפיזי, ותוכלו להקטין את ההתרגשות והלחץ שלכם. אם אתם מעוניינים בכך, אתם יכולים גם לצרף קטע מצולם ומוסרט שלכם מגלמים את הדמות ( שכן סידרה בסופו של יום מצולמת מול מצלמה ולא מבוצעת באופן חי ). הדבר גם יאפשר לצוות ההפקה לראות איך אתם מתפקדים במקרים נוספים .

וכמובן לראות אם אתם מתאימים לאפיון

קחו בחשבון, שלא פעם הקבלה לאודישנים וההרשמה אליהם, היא קודם כל ע”ב מראה חיצוני. אין זה אומר שרק אנשים יפים ומשולמים מתקבלים לאודישנים. לכל דמות יש מאפיין חיצוני משלה, ואולי אפילו כישורי שפה משלה ( בסדרות ישראליות יש דגש חזק מאד על המוצא של הדמויות, בהתאם לאופי הישראלי ). על כן, בדקו קודם כל האם הנתונים הבסיסיים שלכם מתאימים לאודישנים – וכך תוכלו להירשם.